pedia-learning

ورود

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت نام

ثبت نام
انجمن عمومی گسترش فناوری آگو

اگر اولین بار از انجمن بازدید می کنید برای دسترسی کامل به انجمن عضو شوید بعد عضویت قادر به ارسال مطلب و شرکت در بحث خواهید داشت

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوگل آنالیتیکس – Google Analytics بخش ششم
08-24-2013, 03:07 PM
ارسال: #1
گوگل آنالیتیکس – Google Analytics بخش ششم
با سلام مجدد
ادامه Google Analytics در منوی Audience بخش Mobile را مورد بررسی قرار می دهیم.
همانطور که از نام این منو مشخص می باشد این قسمت به شما نشان می دهد که چه تعدادی از کاربران سایت شما برای بازدید سایت از ابزاری بغیر از کامپیوتر استفاده کرده اند.

[تصویر:  mobile.jpg]

در تصویر فوق که از انتخاب Overview در گزینه Mobile بدست آمده است نشان می دهد که از کل ۱۹۵۲ نفر بیننده این سایت تنها ۳۱ بازدید توسط موبایل صورت گرفته است.
در نموداری بعدی که با عنوان Devices مشخص است نشان می دهد که کاربران از چه ابزارهایی استفده کرده اند. در هر مورد نام دستگاه را می نویسد و امکان نشان دادن تصویر آن دستگاه را نیز فراهم آورده است.
در شکل زیر تصویر نمودار Devicesنشان داده شده است.

[تصویر:  devices.jpg]

با توجه به شفاف بودن اطلاعات ستونهای بعدی از توضیح آنها می گذریم.
منوی بعدی با عنوان Custom شناخته می شود. در این منو کاربر می تواند خود اقدام به طراحی گزارش بر اساس فیلدهای موجود نماید و یا حتی اقدام به طراحی فیلد نماید. دوستانی که با زبانهای برنامه نویسی و بخصوص بخش طراحی گزارش آشنا می باشند می توانند با کنار هم قراردادن فیلدها گزارش های ترکیبی مختلفی ایجاد نمایند که البته با توجه به تنوع گزارش های موجود به نظر اینجانب نیازی به این بحث نمی باشد.
نمودار بعدی که با عنوان Visitor’s Flow نامیده می شود به نظر اینجانب یکی از شاهکارهای Google می باشد. در این نمودار شما می توانیم مسیر حرکت کاربران در سایتتان مورد بررسی قرارداده و مشاهده کنید کاربران چه مسیری را طی می کنند.برای درک بهتر ابتدا به تصویر نگاه بیاندازید.

[تصویر:  visitor-flow.jpg]

در اولین قدم از گزینه شماره ۱ باید انتخاب کنید مسیر حرکت کاربران را بر اساس کدام فیلد می خواهید بررسی نمایید. مثلا در شکل فوق من بر اساس Source نمودار را بررسی کرده ام. (Source در اینجا بدین معنی است که کاربران سایت من از چه سایتی به سایت من آمده اند.) گروه اول که با عنوان Direct مشخص شده اند یعنی اینکه خودشان مستقیما آدرس سایت من را وارد کرده اند. همانطور که مشاهده می کنید تعداد آنها ۴۰۵ نفر می باشد. در ادامه این نمودار نشان می دهد که این افراد به چه صفحه ای رفته اند. همانطور که می بینید بیشتر این افرداد به صفحه Home رفته اند. اما تعداد به صفحه های دیگر نیز وارد شده اند. در هر مورد موس خود را روی شکل نگه دارید تا عدد آن را به صورت دقیق به شما نشان دهد. این کار را می توانید سطح به سطح ادامه دهید و در هر مرحله مشاهده کنید چه تعداد از کاربران را در هر مرحله از دست داده اید و یا کاربران تمایل به کلیک بر روی قسمتی از سایت را داشته اند و ادامه داده اند.
رنگ قرمز در نمودار فوق یعنی تعداد کاربرانی که سایت را ترک کرده اند.
رنگ خاکستری یعنی بر روی گزینه ای کلیک کرده و به صفحه دیگری منتقل شده ند.
این ابزار تا ۱۲ مرحله فرایند پیگیری کاربران را به شما نشان می دهد.
تذکر : این نمودار تا حدی پیچیده می باشد. بنابراین در صورتی که برای شما قابلیت تفسیر آن به وضوح میسر نیست خسته نشوید. من بارها این نمودار را تغییر داده و هر قسمت را مورد بررسی قراردادم تا متوجه ظرافت های آن شده ام.

خوب در اینجا به پایان این منو می رسیم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 4.1