pedia-learning

ورود

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت نام

ثبت نام
انجمن عمومی گسترش فناوری آگو

اگر اولین بار از انجمن بازدید می کنید برای دسترسی کامل به انجمن عضو شوید بعد عضویت قادر به ارسال مطلب و شرکت در بحث خواهید داشت

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهینه سازی تصاویر
12-08-2013, 10:38 PM
ارسال: #1
بهینه سازی تصاویر
بهینه سازی تصاویر از دو جنبه قابل بحث است، قبل از اینکه راجع به بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو بحث کنم. می خواهم نکته ای بسیار مهم در مورد نحوه ذخیره سازی تصاویر برای وب مطرح کنم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پهنای باند مصرف شده توسط یک وب سایت تا حد زیادی مرتبط با حجم تصاویر استفاده شده در صفحه است. به همین جهت یک مدیر سایت همواره باید سعی کند تصاویر با کمترین حجم و کیفیت مناسب را در سایت قرار دهد. برای همین شما باید با فرمت های مختلف گرافیکی و تفاوت های آن تا حدودی آشنا باشید. در اینجا چند قانون ساده را برای ذخیره کردن تصویر وب مطرح می کنم:

اگر تصویر فوق، تصویر یک منظره است یا دارای رنگهای زیادی و پراکندگی زیاد است آن را با فرمت Jpeg ذخیره کنید.
اگر تصویر فوق کمتر از 256 رنگ دارد و دیجیتال تولید شده آن را با فرمت gif یا png ذخیره کنید.
اگر تصویر فوق دیجیتالی تولید شده اما نیاز دارید که آن را به صورت شفاف ذخیره کنید، آن را با فرمت png 24 ذخیره کنید.

پس از این مرحله نوبت به بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو (گوگل) می رسد:

از خصوصیت alt تگ تصویر استفاده کنید و هرگز آن را خالی نگذارید. توضیحات مربوط به تصویر را در آن بنویسید.
متن اطراف تصویر مهم است، از متن های مرتبط با تصویر در اطراف آن استفاده کنید.
نام تصویر را مناسب انتخاب کنید.
تصاویر سایت خود را همواره در یک پوشه مجزا ذخیره کنید.

با رعایت قوانین فوق تصاویر سایت شما در بخش جستجوی تصاویر گوگل رتبه مناسبی بدست خواهند آورد و از این بابت نیز می توانید ورودی سایت خود را افزایش دهید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 4.1