pedia-learning

ورود

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت نام

ثبت نام
انجمن عمومی گسترش فناوری آگو

اگر اولین بار از انجمن بازدید می کنید برای دسترسی کامل به انجمن عضو شوید بعد عضویت قادر به ارسال مطلب و شرکت در بحث خواهید داشت

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پینگ بک چیست؟
01-30-2014, 05:34 PM
ارسال: #1
پینگ بک چیست؟
پینگ بک چیست؟ بگذارید جواب این سوال را با یک مثال شروع کنم. آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که مقاله ای را در سایت خود بنویسید و بعد از مدتی متوجه شوید که فردی آن مطلب را در سایت خود کپی کرده و حقوق مادی و معنوی شما را پایمال کرده است. برای من که این موضوع بسیار زیاد پیش آمده است.

در یکی از آخرین اتفاقات جالب، زمانی که داشتم لینک های ورودی سایت خودم را چک می کردم متوجه شدم که شرکت طراحی سایت مطالب من را در سایت خود کپی کرده و فراموش کرده لینک آنها را حذف کند. اتفاق مشابهی برای یکی از مشتریانم افتاده بود، جالب اینجا بود که شخص کپی کار چند ماه بعد ایمیلی به مشتری من زده بود با این مضمون که شما خجالت نمی کشید لینک خود را در سایت من گذاشته اید؟!

قراردادن لینک مطالب در برخی از مواقع باعث می شود که شخص کپی کار مشخص شده و جلوی این کار رو گرفته شود. نوع دیگری از لینک وجود دارد به نام پینگ بک که از طریق آن شما می توانید اطلاعات خاصی را منتقل کنید. به عنوان مثال یک ایمیل ارسال کنید و یا اینکه صفحه خاصی از سایت خود را صدا بزنید و اطلاعات خاصی را در آن منتقل کنید. با این کار می توان افراد متقلب و کپی کار را ردگیری کرد و مثلا اگر مطالب شما در سایت های اسپم کپی شده باشد سریعا متوجه شوید و از انتشار آن جلوگیری کنید.

برخی از ابزارهای رایگان وبلاگ نویسی مانند مویبل تایپ، وردپرس و... چنین امکانی را در خود قرار داده اند. همچنین سیستم های مدیریت محتوایی مانند دروپال و جوملا نیز چنین امکانی را در خود گنجانده اند. در واقع پینگ بک یک درخواست XML است که به سمت آدرس مورد نظر شما ارسال می شود و از طریق آن متوجه خواهید شد که مطالب شما در چه سایت هائی در حال انتشار هستند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 4.1